Overslaan naar content

Medewerker Retouren & Reparaties | bijbaan

    • Leidschendam, Nederland
  • Aftersales

Functieomschrijving

Het leeuwendeel van onze klanten is dolblij met hun nieuwe telefoon. Toch komt het soms voor dat een toestel niet helemaal aan de verwachtingen voldoet. Denk aan een kleur die anders uitpakt dan gehoopt, of een speaker waar Bruno Mars en Taylor Swift toch niet zo lekker uit klinken. Of nog vervelender: de telefoon gaat kapot. Gelukkig sta jij klaar om in actie te komen! Jij regelt dat het toestel wordt omgeruild, ter reparatie wordt aangeboden of dat de bestelling wordt geannuleerd. Zo ben je de ene minuut druk met administratie en de volgende minuut praktisch aan de slag. Jij zorgt ervoor dat de klant zo snel mogelijk weer blij is met een goed werkend of nieuw product. Daarom is de rol van Medewerker Retouren & Reparaties perfect voor wie graag de handen uit de mouwen steekt.

 

Dit zijn wij

Bij Mobiel.nl vinden we dat iedereen vrij en bewust een abonnement moet kunnen kiezen. Dat is soms knap lastig met al die providers die je voor zich proberen te winnen. Gelukkig snappen we de ingewikkelde telecomwereld als geen ander. Daardoor brengen we met gemak ál die abonnementsvormen en bijbehorende bundels en prijzen waarmee je om de oren wordt geslagen terug naar slechts een paar makkelijk te vergelijken persoonlijke aanbevelingen. Dat doen we met zo’n 120 collega’s. We werken hard, lachen veel en ontvangen iedere nieuwe collega met open armen.

 

Dit ga je doen

  • Je ruilt producten om en annuleert bestellingen.

  • Je beoordeelt heel nauwkeurig of defecte toestellen onder onze DOA-procedure kunnen worden omgeruild en handelt de volledige procedure af. Geen zorgen als je deze term nog niet kent, dat komt vanzelf.

  • Defecte toestellen worden door jou voor reparatie aangemeld bij verschillende reparatiecentra.

  • Dankzij jou is de Mobiel.nl Koopjeskelder altijd up-to-date.

  • Je hebt (mail)contact met reparatiecentra over lopende reparaties en prijsopgaves en houdt klanten op de hoogte..

  • Je houdt de klantenservice altijd up-to-date met betrekking tot alle retour-gerelateerde zaken.

 

Dit ben jij

  • Je zoekt een bijbaan met veel flexibiliteit, zodat deze goed te combineren is met je studie. Je werktijden kun je flexibel indelen tijdens kantooruren. In overleg kun je op termijn ook een paar uurtjes in de avond of in het weekend werken.

  • Je laat je niet uit het veld slaan door een probleem, maar gaat direct op zoek naar een oplossing.

  • Jij houdt het hoofd koel, werkt nauwkeurig en bent geïnteresseerd in de wereld van telecom.

  • Je bent een pro in communiceren en spreekt en schrijft foutloos Nederlands.

  • Ben jij thuis in de wondere wereld van telefoons en hebben ze geen geheimen voor jou? Dan heb je zelfs een streepje voor.

 

Wij beloven

  • Een marktconform salaris, precies afgestemd op jouw niveau.

  • Een toffe bijbaan waar je je enthousiasme voor telefoons helemaal in kwijt kunt.

  • Je gaat aan de slag in het aftersalesteam. Een klein, hecht en gezellig team.

  • Reiskostenvergoeding, pensioenregeling en korting op ál onze toestellen en accessoires. Ook voor vrienden en familie.

 

En dit ook

  • Ook buiten het werk doen we vaak leuke dingen met elkaar. We zijn een ster in borrelen, zijn competitief genoeg om elkaar sportief uit te dagen en organiseren geregeld hele leuke teamuitjes!

  • We hebben een gezellige kantine waar je dagelijks kunt aanschuiven aan een gedekte lunchtafel. Op donderdag kun je zelfs een huisgemaakt soepje scoren.

  • Je hart kleurt in no time blauworanje. Echt waar.

 

Heb je nog vragen? Mail ze dan naar Lotte.

 

Zo word jij onze nieuwe Medewerker Retouren & Reparaties:

  1. Zin gekregen om te solliciteren? Leuk! We zijn erg nieuwsgierig naar je motivatie en cv.

  2. In een eerste gesprek vragen we onder andere waarom je bij ons aan de slag wilt en wat je wilt leren. Natuurlijk horen we ook graag wat je in je vrije tijd doet.

  3. Zijn wij -en jij ook- enthousiast na het eerste gesprek? Dan nodigen we je uit voor een tweede gesprek waarin je kennismaakt met nog twee collega’s. Na afloop vragen we je een korte schrijfopdracht te maken.

  4. Natuurlijk bellen we, na overleg met jou, even met je huidige of vorige werkgever om te horen of zij net zo enthousiast zijn als wij.

  5. Je mag het van de daken schreeuwen: jij bent onze nieuwe collega. Hoera!

 

Hi recruiter! Leuk dat je onze vacature bekijkt en dat je staat te trappelen om de perfecte kandidaat voor te stellen. Helaas doen wij onze werving zelf en staan we dus niet open voor een samenwerking.

of